3. kolo NP Žactva ČSKe Karlovy Vary – Laštůvka a Raušer se umístili shodně na 5. místě

V sobotu 9.11.2019 probíhalo v Karlových Varech 3. kolo NP žactva ČSKe. Poslední možnosti, jak získat body do nominace na prosincové MČR v Praze, využilo 322 závodníků, kteří měli  508 startů. Závodů se včetně kroměřížského oddílu karate TJ Slavia Kroměříž zůčastnilo třicet osm klubů z České republiky.

Kroměřížský oddíl reprezentovali dva závodníci: Adam Raušer (6. kyu) a Igor Laštůvka (3. kyu). Adam Raušer závodil ve dvou disciplínách Kumite ml. žáci (10-11) -41kg, kde získal 5. místo a Kata ml. žáci (10-11 let), kde opět obsadil pátou pozici. Igor Laštůvka nastoupil do turnaje i přes zdravotní indispozici v kategorii Kata starší žáci, kde v repasáži prohrál s píseckým závodníkem 1:2 souboj o bronz a umístil se na páté pozici.

I přesto, že naši závodníci tentokrát na medaile nedosáhli, získali velice cenné body do nominace na MČR ČSKe. Na základě získaných bodů ze všech tří Národních pohárů ČSKe se jak Raušerovi tak Laštůvkovi podařilo získat přímý postup a můžeme se tak těšit na jejich zápasy 7.-8.12. v Praze.