Na MČR ČSKe získali naši karatisté dvě bronzové medaile

Mistrovství ČR Karate všech stylů ČSKe je vrcholnou událostí závodní sezony pro všechny karatisty, kteří se věnují sportovnímu (olympijskému) karate. Na prosincové MČR do Prahy mohli jet pouze závodníci, kteří získali na základě umístění v soutěžním žebříčku nominaci. Nominační turnaje probíhaly v průběhu celého roku a vytvořily žebříček nejlepších závodníků. Z tohoto žebříčku se prestižní mistrovské soutěže mohla zúčastnit jen první osmička závodníků v seniorských kategoriích a první desítka v žákovských kategoriích. Do soutěže Masters nebyla nutná nominace. Z kroměřížského oddílu Karate TJ Slavia Kroměříž z.s. se turnaje zúčastnilo šest karatistů: Ivana Laštůvková, Ladislav Havel, Ivan Geisler, Šimon Cícha, Igor Laštůvka a Adam Raušer.

V Kata Muži Masters +50 let soutěžil předseda oddílu Karate TJ Slavia Kroměříž pan Ladislav Havel (2.DAN). Hned v prvním kole narazil Havel na silného závodníka, který ho i přes pěkně zacvičenou kata Kururunfa nepustil do dalšího kola. Další možnost boje o medaile se naskytla Havlovi v repasáži. Bohužel se mu soupeře nepodařilo porazit a Havel se umístil na konečném 5. místě. Ivana Laštůvková nastoupila v kategorii Kata Ženy Masters U45. V prvním kole cvičila kata Suparimpei, ve které bohužel drobná ztráta stability v samotném závěru kata zabránila postupu kroměřížské závodnice do dalšího kola. V repasáži pak Laštůvková zacvičila kata Kururunfa , kterou rozhodčí ohodnotili stavem 5:0 a z mistrovství ČR si odvezla bronzovou medaili. Igor Laštůvka získal přímou nominaci v kategorii Kata Starší žáci (12-13let), ve které se umístil na konečném 7. místě. I když se Laštůvkovi na letošním MČR nepodařilo dosáhnout na medaili, má za sebou v tomto roce řadu medailových úspěchů na domácích i mezinárodních turnajích, ke kterým zajisté v budoucnu přidá i ten z mistrovství republiky. Dalším kroměřížským závodníkem, který získal přímou nominaci z NP v kategorii Kata Mladší žáci (10-11let), byl Adam Raušer. V prvním kole dostal Raušer volný los. V druhém kole zacvičil kata Paiku a za stavu 4:1 postoupil do semifinále. V semifinále narazil na soupeře ze školy karate Kesl Ryu Praha, na kterého bohužel o jeden praporek nestačil a do finále tak nepostoupil. V repasáži nastoupil Raušer proti libereckému soupeři s kata Anan, kterou rozhodčí ohodnotili čtyřmi praporky a potvrdili, že si Raušer bronzovou medaili opravdu zasloužil. Raušer se nominoval i do disciplíny Kumite mladší žáci , kde se mu však nedařilo. V prvním kole stavem 1:3 prohrál a do dalších bojů se již nezapojil.
Z Kvalifikačního turnaje získal nominaci v kategorii Kumite Junioři 16-17let -76kg Ivan Geisler, který se po náročných a napínavých soubojích umístil na konečné páté pozici. Druhým závodníkem, který získal nominaci z Kvalifikačního turnaje byl Šimon Cícha v kategorii Kumite Dorostenci (14-15let) +70kg. Soutež kumite probíhala systémem brazilského pavouka, ve kterém soupeří „každý s každým“. V prvním kole nastoupil proti Cíchovi velmi silný soupeř z Fight Clubu České Budějovice, který nad Cíchou zvítězil 6:0. Druhý zápas s neratovickým soupeřem L. Sirotkem byl velmi vyrovnaný. Cícha předvedl několik velmi pěkných technik yoko geri jodan (kop na hlavu). Štěstí se však stavem 2:0 přiklonilo na stranu neratovického závodníka. Cícha se tak umístil na konečném sedmém místě.

Děkujeme trenérům za čas, který svým svěřencům věnovali a závodníkům přejem mnoho štěstí v další závodní sezoně.