Devět medailí pro Kroměříž z Poháru Talentů v Olomouci

Nejmladší členové kroměřížského klubu karate Goju Ryu se vydali spolu se svou trenérkou Monikou Blešovou v sobotu 18. února na Krajský pohár karate OSK ČSKe do Olomouce. Krajský pohár byl pojat jako přípravná soutěž na národní kola karate Goju Ryu, která začínají v březnu.

Do Olomouce dorazilo z Kroměříže celkem sedm dětí ve věku od osmi do jedenácti let. Utkali se spolu s dalšími karatisty v disciplínách karate agility, kihon ido, kata a kumite. Soutěžní den zahájila disciplína karate agility, která představuje běh na čas přes překážky a předvedení dvou základních úderů a kopů. Chyby byly penalizovány a došlo-li například k vynechání či shození překážky byl závodník diskvalifikován. Kroměřížští karatisté nenašli v této disciplíně přemožitele. V kategorii agility děti 6-8 let se na prvním místě umístil Adam Raušer. Lukáš Zezulka měl pouze o půl desetiny sekundy horší čas než Raušer a získal tak svoji první stříbrnou medaili v karate. V kategorii agility děti 9-11 let zopakovali závodníci z Kroměříže téměř stejné umístění jako v mladší kategorii: Maxim Lemark (1. místo), Karolína Turková (2. místo), Jakub Navrátil (3. místo). Soutěž dále pokračovala disciplínou kihon ido. Zde měli závodníci předvést co nejlépe základní techniky v pohybu. Nejlépe z kroměřížských závodníků se umístili Adam Raušer (2. místo kihon ido 6-8 let) a Karolína Turková (2. místo kihon ido 9-11 let), kteří prošli soutěžním pavoukem až do finále.

Odpoledne bylo věnováno disciplínám kata a kumite. Těchto disciplín se mohli zúčastnit pouze závodníci, kteří se karate věnují minimálně rok a mají už nějaké zkušenosti. Na kata nastoupili Jan Dohnal, Jakub Navrátil, Maxim Lemark, Karolína Turková, Samuel Lemark a Adam Raušer. Všichni získali cennou zkušenost s cvičením kata na závodech. Pouze některým se však podařilo projít do dalších kol a získat umístění. Na medailovou pozici dosáhla v kata 9-11 let pouze Karolína Turková (2. místo). Závěr soutěžního dne se nesl ve znamení zápasů kumite. Pro mnoho závodníků to byla vůbec první možnost vyzkoušet si ostrý zápas karate na veřejnosti pod dohledem rozhodčích. Na kumite nastoupili za kroměřížský tým Maxim Lemark (kumite 9-11 let) a Adam Raušer (kumite 6-8 let). Oba předvedli napoprvé krásné zápasy, kde se snažili čelit svým soupeřům a zabodovat. Lépe si vedl Raušer, který se nakonec umístil na bronzové pozici. Kroměřížský klub si tak na své konto připsal celkem devět cenných kovů.