Karate Grand Prix Ostrava 2019 – kroměřížský oddíl se stal nejúspěšnějším českým klubem

Již tradičně se první listopadový víkend konal mezinárodní turnaj KARATE GRAND PRIX 2019 v Ostravě, kterého se mezi 61 oddíly z České republiky, Slovenska, Polska, Ukrajiny, Izraele a Ománu, zúčastnila i osmičlenná výprava kroměřížských karatistů. Ziskem čtyř zlatých a jedné bronzové medaile se oddíl Karate TJ Slavia Kroměříž dostal na první pozici mezi českými kluby a na 6. místě v celkovém hodnocení mezi všemi 61 oddíly, které se mezinárodního turnaje zúčastnily.

Systém rozhodování soutěže byl i tentokrát praporkový, kdy do každého kola nastupují vždy dva soutěžící, jeden s červenou a druhý s modrou šerpou a rozhodčí, kterých je lichý počet, pomocí praporku příslušné barvy rozhodnou o postupu jednoho z nich do dalšího kola.

V kategorii Kata dívky U10 Beginners (do 7.kyu) nastoupila nadějná závodnice Markéta Hrušková. V prvním kole získala volný los, ve druhém kole  porazila se svou kata Gekisaidai slovenskou závodníci. Její slibný postup zastavila v boji o finále  soupeřka z Jeseníku. V repasáži pak Hrušková prohrála se závodnicí z Písku a obsadila tak pěkné 5.místo.

Ladislav Havel soutěžil v kategorii Kata Muži a Kata Muži Masters (+40) V obou kategoriích přišel i přes dynamicky zacvičenou kata Suparimpei jen těsně o postup do finále.  V bojích o třetí místa však v repasážích podlehl silnějším soupeřům a získal dvakrát skvělé 5.místo.

Dvojčata Michaela Kimmelová a Nikola Kimmelová se umístily na 6. a 7.místě v Kata ženy U21. V kategorii Kata ženy prohrála Michaela s budoucí vítězkou kategorie. V repasáži však narazila na zkušenou soupeřku a i přes technicky velmi dobře zacvičenou kata nepostoupila a získala tak 5.místo. Nikolu soupeřka do repasáže nakonec nevytáhla a naše závodnice se tak musela smířit se 7.místem.

Ivana Laštůvková v kategorii KATA Ženy MASTERS(+35) se ve finále potkala se slovenskou soupeřkou, kterou porazila 5:0 svou výborně technicky zacvičenou kata Kururunfa a získává tak zlatou příčku.

Adam Raušer startoval ve dvou kategoriích KATA Žáci U12 a U13. V prvním kole kategorie U12 zastavil jeho postup olomoucký závodník, který se nakonec stal vítězem celé kategorie. Díky tomu se Raušer dostal do repasáže, kde nejprve porazil ukrajinského soupeře a v následujícím kole zvítězil nad slovenským závodníkem a vybojoval si tak krásnou bronzovou medaili. V kategorii Kata Žáci U13 nastoupil Raušer proti polskému soupeři, kterého suveréně porazil  5:0. V druhém kole zvítězil nad ukrajinským závodníkem 4:1 a postoupil do finále, kde píseckému soupeři uštědřil porážku 5:0 technicky skvěle zacvičenou kata Suparimpei a rozšířil svou obsáhlou sbírku medailí o další zlato.

Ondřej Haša a Igor Laštůvka nastoupili v kategorii KATA Starší žáci a KATA Dorostenci. Haša v obou kategoriích v prvních kolech ve velmi vyrovnaných soubojích podlehl vždy o jeden praporek silným soupeřům, kteří těsně před finále prohráli svůj postup, tudíž Haša již nedostal možnost zasáhnout do bojů o bronz. Igor Laštůvka to však soupeřům za svého týmového kolegu Ondřeje Hašu vrátil v obou kategoriích v podobě vítězného tažení. V kategorii dorostenců, kdy v prvním kole zacvičením kata Chataniara Kushanku porazil ostravského závodníka 3:2, v druhem kole zvítězil s kata Suparimpei nad slovenským soupeřem 5:0 a ve finále proti polskému závodníkovi zacvicil kata Anan dai s bodovým ziskem 3:2. Laštůvka tak vyhrál celou kategorii a mohl se radovat ze zlaté medaile. V kategorii starších žáků zdolal Laštůvka v prvním kole svého soupeře dynamicky zacvičenou kata Anan bodovým skóre 4:1, v druhem kole suverénně předvedenou kata Ohan dai porazil domácího ostravského závodníka 5:0. Ve třetím kole na Laštůvku čekal zkušený soupeř z Písku, ale i toho Laštůvka porazil s kata Anan dai bodovým ziskem 4:1 a dostal se tak do finále. Ve finále předvedl precizně zacvičenou kata Chataniara Kushanku a pražského soupeře porazil 5:0. Laštůvka se tak mohl radovat z další zlaté medaile na mezinárodním turnaji.