Ladislav Havel byl oceněn jako trenér města Kroměříže za rok 2020

Náš trenér Ladislav Havel (3. DAN) byl spolu s naším žákem Ondřejem Hašou (2. kyu) nominován do XVI. ročníku ankety „Nejúspěšnější mladý sportovec, kolektiv a trenér města Kroměříže“ za rok 2020.

Ondřej Haša byl nominován za své úspěchy v roce 2020, kdy se účastnil dvou závodů. Další závody byly z důvodu pandemie zrušeny. Ondřej se umístil na těchto závodech:

  •  Zimní olympiáda dětí a mládeže 2020 Karlovy Vary – 5. místo Kata jednotlivci, dorostenci
  • 1. kolo Národního Poháru v karate Goju Ryu 2020- 2. místo Kata jednotlivci Dorostenci 14-15 let

Odborná komise města Kroměříže udělila trenéru Ladislavu Havlovi ocenění Trenér roku 2020 za jeho tři desetiletí dlouhý přínos ve sportu.

Ladislav Havel působí jako trenér karate v našem oddíle posledních třicet let a i díky němu se podařilo vychovat mnoho mladých karatistů, kteří byli úspěšní nejen na závodním tatami, ale i v osobním životě . Výčet dosažených sportovních úspěchů jeho svěřenců by byl velmi obsáhlý. Kroměřížští závodníci se účastnili soutěží a umisťovali se na stupních vítězů po celém světě a to na všech úrovních, tj. MS, ME, MČR, NP, KP, GP …  Ladislav Havel se i ve svém věku stále věnuje studiu karate a sebeobrany. Poznatky, které získává od nejlepších mistrů bojových umění současnosti, se snaží předávat několikrát týdně svým svěřencům na pravidelných trénincích. Světová pandemie poněkud omezila možnost výuky žáků karate, ale díky moderním technologiím byl oddíl karate jeden z mála, který v Kroměříži vysílal své tréninky několikrát týdně online. Karate není jen sport, je to životní cesta a tímto směrem se trenér Havel ubírá.