Na MČR Beginners jsme vyhráli pět medailí, z Kvalifikačního turnaje máme dvě stříbra v kumite

Listopad byl pro kroměřížské karatisty důležitým měsícem. Poprvé se konal Kvalifikační turnaj na MČR všech stylů karate a pro začátečníky karate proběhl první ročník MČR Beginners v karate všech stylů. Do obou soutěží mohl Krajský svaz karate ČSKe Zlínského kraje z.s. nominovat v každé kategorii pouze jednoho závodníka podle dosažených výsledků v této sezoně.

Do Kvalifikačního turnaje byli nominováni tito závodníci: Ivan Geisler (kumite junioři -76kg), Armando Morales (kata dorostenci a kumite dorostenci -63kg), Ondřej Haša (kata starší žáci) a Šimon Cícha (kumite dorostenci +70kg), kteří měli poslední možnost kvalifikovat se na prosincové MČR všech stylů. V kategorii žactva postupovali čtyři nejlepší závodníci a od dorostu výše postupovali na MČR pouze dva nejlepší závodníci. Ondřej Haša skončil v kata na pátém místě a postup na MČR mu tak utekl o jedinou pozici. Z postupu na MČR se mohli radovat pouze dva kroěmřížští závodníci, kteří závodili pod vedením svého trenéra Jindřicha Geislera v disciplíně kumite. Šimon Cícha obsadil 2. místo v kumite dorostenci +70kg a Ivan Geisler obsadil po napínavých zápasech také 2. místo. Oba závodníky tak uvidíme v prosinci na tatami, kde budou bojovat o tituly mistrů ČR.

Prvního ročníku MČR Beginners 2019 se mohli účastnit pouze nominovaní závodníci ve věku 5-13 let a nejvýše do 7. kyu (žlutý pás). Do Dubňan přijelo pod vedením trenérky Moniky Blešové šest nadějných závodníků. Libor Babušík se nominoval do disciplíny Kihon Ido Ml. žáci 10-11 let), kde se mu podařilo postoupit do boje o bronz. O jeden praporek však prohrál a umístil se na 5. místě. Alex Knap soutěžil v Kata Beginners ml. žáci 10-11 let. V prvním kole se mu podařilo s kata GikisaiDai Ichi za stavu 2:1 postoupit. Ve druhém kole již tolik štěstí neměl a o jeden praporek do dalších kol nepostoupil. Tomáš Vrbecký byl nominovaný v Karate Agility a Kumite Beginner Ml. žáci 10-11 let. Úspěch zaznamenal v Kumite Beginner, kde se po třech napínavých zápasech umístil na 5. místě. Petra Němečková byla ve starších žákyních 12-13 let nominovaná do čtyř disciplín: Kihon Ido, Kumite Balloon, Kata Beginner a Kumite Beginner. Velkých úspěch zaznamenala v Kata Beginner, kde nenašla soupeřku, prošla všemi koly bez ztráty praporku a získala zaslouženou zlatou medaili. Druhý cenný kov přidala v disciplíně Kihon Ido, ve které se dostala do repasáže. V obou kolech přesvědčila rozhodčí o své výborné technice a za stavu 3:0 získala bronzovou medaili. Ve starších žácích 12-13 let nastoupil Filip Posolda, který závodil v těchto disciplínách: Karate Agility, Kumite Balloon, Kata Beginner a Kumite Beginner. Kategorie staršího žactva byly hojně obsazené a bylo těžké se prosadit. Posoldovi uteklo ve dvou disciplínách o jeden praporek třetí místo a v Kata Beginner a Kumite Balloon se umístil pátý. Jedinný medailový úspěch zaznamenal v Kumite Beginners, kde nastupoval proti silným soupeřům, kteří si nedali nic zadarmo. Posoldovi se podařilo probojovat se až do finále, kde o jeden bod nestačil na soupeře získal velmi ceněnou stříbrnou medaili. Velkou nadějí kroměřížského karate se stala Markéta Hrušková, které se podařilo nominovat do všech pěti disciplín ml. žákyně 8-9 let: Karate Agility, Kihon Ido, Kumite Balloon, Kata Beginner a Kumite Beginner. I když působí kroměřížská závodnice křehkým dojmem, roste z ní velmi dobrá závodnice v kumite (kontaktní souboj). Hruškové se podařilo v těchto disciplínách získat dvě medaile. V Kumite Balloon postoupila z prvního kola 2:1. Ve druhém bohužel o jeden praporek prohrála a dostala možnost bojovat o bronz v repasáži. Tady již s trenérkou nenechali nic náhodě, určili si strategii a i přes velkou náročnost se Hruškové podařilo získat dva body a umístit se na 3. místě. V disciplíně Kumite Beginners nastal obdobný průběh, kdy kroměřížská závodnice v prvním kole 3:0 postoupila, ale ve druhém kole bohužel o jeden praporek prohrála. Znovu se tak dostala do repasáže a výsledkem 3:0 se mohla radovat z druhé bronzové medaile.