Na MČR karate Goju Ryu jsme vybojovali 15 medailí

Osmnáct karatistů z kroměřížského oddílu karate Goju Ryu TJ Slavia Kroměříž z.s. se na základě dosažených výsledků na národních pohárech ČSKGr a na základě nominačního klíče dokázalo nominovat na Mistrovství České republiky karate stylu Goju Ryu, které proběhlo v brněnské sportovní hale Tesla 6. listopadu. Na turnaji proběhlo více než třiasedmdesát startů za účastni šestnácti klubů karate. Dopolední část MČR byla věnována začátečníkům od 9. do 7. kyu, kteří soutěžili v pěti disciplínách: Karate Agility (KA), Kihon Ido (KI), Kumite Ballon (KuBa), Kata Beginner (KaBe) a Kumite Beginner (KuBe). Karate Agility představuje běh na čas přes překážkovou dráhu s prvky karate. Kihon Ido zahrnuje základní techniky karate v pohybu. Disciplína Kumite Ballon ukazuje základní techniky zápasu proti míči na tyči, které závodník v době třiceti sekund musí rozhodčím předvést. Disciplína Kumite Beginner představuje zápas proti soupeři s technikami, které ukazují závodníkovu bojovou připravenost, techniku, strategické myšlení, koordinaci a mnoho dalšího. V disciplíně Kata Beginner cvičí závodník základní kata, kde ukazuje svoji technickou úroveň. Kroměřížští závodníci ukázali velké odhodlání a chuť dosáhnout, co nejlepších výsledků. Na MČR beginner se umístili následovně:

Dominik Laštůvka (ml. žáci 8-9 let): 4. místo KA ml. žáci 8-9 let
Tadeáš Haša (ml. žáci 8-9 let): 1. místo KA
Julie Zedníčková (ml. žákyně 10-11 let): 1. místo KI, 3. místo KuBa
Libor Babušík (st. žáci 12-13 let): 2. místo KA, 2. místo KI, 1. místo KuBa, 1. místo KuBe
Adéla Blumensteinová (st. žákyně 12-13 let): 2. místo KA, 3. místo KI, 3. místo KuBa
Tomáš Šebestík (ml. žáci 10-11 let): 3. místo KuBa

Odpoledne bylo zahájeno MČR pro pokročilé karatisty, kterého se zúčastnilo osm kroměřížských karatistůNa MČR byla velice silná konkurence a všichni závodníci přijeli velice dobře připraveni. Hana Březovjáková (5. kyu) se nominovala v kategorii kata dorostenky 14-15 let a v silné konkurenci vybojovala krásné páté místo. Na stejné pozici se umístila i Rozárie Cieslarová (7. kyu), která soutěžila v kategorii kata starší žákyně 12-13 let. Medailový zisk zaznamenala nadějná závodnice Markéta Hrušková (6. kyu), která v kategorii kata mladší žákyně 10-11 let vybojovala s kata Seisan bronzovou medaili. Hrušková se nominovala i do soutěže kumite ml. žákyně 10-11 let BRH, kde bohužel na medaili nedosáhla a umístila se na pátém místě. Bronzový úspěch Hruškové zopakoval Alex Knap (6. kyu) soutěžící v kategorii kata starší žáci 12-13 let, který rozhodčím zacvičil velice povedou kata Saifa. Napínavé finále zažil kroměřížský oddíl v kategorii kata dorostenci 14-15 let, kde se potkali dva kroměřížští závodníci Ondřej Haša (1. kyu) a Igor Laštůvka (2. kyu). Oběma se podařilo probojovat se ze své části pavouka (soutěžní rozlosování) až do finále, kde proti sobě nastoupili v boji o zlatou medaili. Oba zvolili pro finálový souboj svoji nejsilnější kata, kata Suparinpei. Rozhodčí tak měli velice těžký úkol rozhodnout, který závodník byl lepší. Nakonec vyhrál o jeden praporek Laštůvka a spolu s Hašou se mohli radovat z dvojitého medailového úspěchu pro kroměřížský oddíl. Ondřej Haša se nominoval i do soutěže kumite dorostenci 14-15 let BRH, kde získal pátou příčku. Kroměřížský oddíl po nucené závodní pauze ukázal, že své závodníky dokázal na náročné turnaje dobře připravit a získat na MČR celkem patnáct cenných kovů.