Náše trenérka M. Blešová se vzdělávala na Vánočním semináři karate v Jindřichově Hradci

Na Vánoční výukový seminář pod vedením senseie Jaroslava Valenty (5. DAN) vyrazila o čtvrtém adventním víkendu kroměřížská trenérka Monika Blešová (2. DAN). Semináře se účastnilo velké množství karatistů hlavně z jindřichohradeckého klubu pana Valenty. Seminář byl zaměřen na tradiční formu cvičení karate:  Renzoku Kumite Gekisai Dai ichi, kata Gekisai Dai Ichi skupinové cvičení (tradiční verze), Gekisai Dai Ichi Kumite bunkai, dětský trénink Ne Waza, trénink úhybů Tai Sabaki dospělých, kata Seizan a v závěru kata Suparinpei v podání reprezentanta ČSKe Víta Masaře (sportovní verze kata).

Dovolíme si citovat slova senseie Valenty: „Nepořádáme soutěže , zato pořádáme to co jiní ne – výukové cvičební semináře a akce které Vám na Vaší cestě pomohou a kde se na Vaší cestě něco nového dozvíte a naučíte a ne kde někoho porazíte, či prohrajete, což je pomíjivé. Trvalé a důležité jsou vědomosti získané společným sdílením a prožitím tréninku skrz pot a poznáním v duchu výuky „od srdce k srdci“ či “ o ja no senaka wo mite sodacu“ (studenti vyrůstají pohledem na záda rodičů). Na tomto se dá Vaše osobní bojové umění stavět , stejně tak jako dům na pevných základech.. A v tomto duchu probíhají naše akce..“

Děkujeme pořadatelům a hlavně sensei Jaroslavu Valentovi za úžasný seminář a těšíme se na další akci, která se uskuteční v dubnu.