Sedm měsíců online tréninků za námi… Jak jsme se s tím poprali?

Máme za sebou zvláštní školní rok. V září 2020 jsme začali tréninky s pocitem, že je pandemie covidu-19 za námi a můžeme bez omezení trénovat, připravovat se na závody či jen jít po své cestě bojovníka a studovat karate. V polovině října však přišlo vládní nařízení a všechna vnitřní i venkovní sportoviště se uzavřela. Opět se nám opakovala situace z jara. Rozhodli jsme se tedy vyčkávat v naději, že uzavření bude jen na měsíc. Po pár týdnech čekání přišla paní trenérka Monika Blešová s nápadem online tréninků, které se podařilo rozjet se skupinou B a C. Pan trenér Ladislav Havel se do online tréninků následně zapojil také se svojí skupinou A. Začalo nám tak několika měsíční potkávání v online prostoru. Každá ze skupin měla tréninky dvakrát týdně. A oba trenéři trávili na přípravách svých tréninků mnoho času, aby se jim podařilo udělat tréninky zajímavé, akční a zároveň výukové. Někteří žáci vytrvali, jiní časem odpadali. Důvody byly různé – nesoustředěnost a chybějící osobní kontakt během online tréninku, zaneprázdněnost ve škole, technické problémy s připojením… V prosinci se nám podařilo za přísných opatření odcvičit každoroční Vánoční turnaj pro nováčky, který ovšem proběhl v úplné mini verzi. I tak byli naši žáci ze setkání v naší dojo nadšení. V lednu jsme vyhlíželi rozvolnění, ale došlo spíše ke zhoršení situace v naší republice a pro nás to znamenalo další týdny cvičení karate přes online spojení. Během této doby probíhalai nejrůznější online školení trenérů karate, která vedli ti nejlepší odborníci z oblasti sportu a výživy a kteří svými přednáškami pomáhali trenérům v posunu kupředu. Kroměřížští trenéři se aktivně účastnili všech školení a získali mnoho poznatků k další práci se svými svěřenci.

Na konci duba přišla konečně zpráva, že se můžeme osobně potkávat na tréninku. Nikoliv však v naší dojo, ale pouze na venkovním tréninku. Od začátku května tak začaly tréninkové skupiny B a C pod vedením paní trenérky Moniky trénovat venku na hřišti za Slávií. V prvním týdnu je ještě překvapilo počasí a tak proběhly ještě dva online tréninky. Potom si ale karatisté řekli, že nejsou z cukru a zima ani déšť je při trénninku nezastaví. Po celý květen a červen tak probíhá čtyřikrát týdně výuka sk. B a sk. C na čerstvém vzduchu za nadšeného úsměvu žáků (a také paní trenérky 🙂 ). Pokročilí kratisté ze skupiny A se ke svým mladším kamarádům na konci května přidali a v současné době trénuje celý oddíl šestkrát týdně na venkovní ploše. Na návrat do naší dojo se velmi těšíme a doufáme, že s novým školním rokem se otevřou i dveře naší dojo a budeme moci zase trénovat tak jako v minulosti.

A protože jsme se mnoho měsíců nemohli potkávat, rozhodla se paní trenérka, že bude probíhat i letní příprava členů oddílu karate, abychom zase nevypadli z formy 😉