Trenérka Monika Blešová byla oceněna představiteli Zlínského kraje

V úterý 15.9.2020 proběhl ve zlínské Baťově vile již XVII. ročník ocenění dlouhodobé a kvalitní činnosti dobrovolných pracovníků. Ocenění si převzalo celkem jedenáct dobrovolných pracovníků působících v oblasti sportu, tělovýchovy, kultury, folkloru i dalších volnočasových aktivit dětí a mládeže. Odborná komise je vybrala z nominací, které na krajský úřad dorazily od představitelů měst a obcí, škol a školských zařízení, nevládních neziskových organizací a dalších zainteresovaných subjektů z celého Zlínského kraje. Ocenění dobrovolníci si převzali pamětní medaile, pamětní listy a upomínkové předměty. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili také navrhovatelé oceněných.

„Chci vám poděkovat, že se věnujete této záslužné práci a děláte ji ze svého přesvědčení. Je dobře, že v našich městech a obcích máme pořád ještě lidi, kteří jsou ochotni pracovat s dětmi a mládeží, vést je a něčemu je naučit. Je to pro společnost velkým obohacením. Jste ti, kteří náš kraj dělají hezčím,“ uvedl směrem k oceněným hejtman Jiří Čunek. K poděkování dobrovolníkům se připojil také radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, který má právě oblast mládeže a sportu ve své gesci.

Jednou z oceněných byla kroměřížská trenérka karate Ing. Mgr. Monika Blešová, která působí v oddíle karate na TJ Slavia Kroměříž z.s. Karate se věnuje osmnáct let, je držitelkou druhého mistrovského stupně ve stylu Goju Ryu karate, je trenérkou a zároveň předsedkyní Krajského svazu karate Zlínského kraje (KSK ZK ČSKe). Za její trenérskou kariéru se v tělocvičně vystřídalo několik stovek dětí a mladistvých, pro které se snaží v rámci oddílu vytvořit ty nejlepší podmínky pro cvičení karate Goju Ryu. A co na ocenění říká? „Ocenění si velmi vážím. Je to pro mě signálem, že představitelé Zlínského kraje vidí nejen ty reprezentanty, kteří stojí s medailí na krku takzvaně „na bedně“ ve světle reflektorů, ale oceňují i práci těch, kteří stojí v pozadí a každý den po svém vlastním zaměstnání chodí do tělocvičny a vyvíjejí obrovské úsilí, aby své svěřence něčemu novému naučili, dopomohli jim k úspěchům a zároveň z nich vychovali zdravě sebevědomé jedince.“ Oddíl Karate na TJ Slavia Kroměříž z.s. má momentálně více než 120 členů od žáků až po seniory, a i přes nepříznivý aktuální vývoj ve společnosti přijali v novém školním roce mnoho nových žáků, kteří se vydali na cestu studia karate. Co považuje trenérka karate za úspěch? „Osobně za úspěch nepovažuji medaile, byť je to samozřejmě hezká odměna za vynaložené úsilí na závodním tatami. Pro mě je úspěchem, když nám na trénink chodí žáci s nadšeným úsměvem a mají chuť pronikat do tajů karate. Překonají spolu s námi trenéry těžká období puberty a nechuti ke sportu, vidíme je dospívat a kráčet spolu s námi do pokročilých technik karate, kde zjistí, že máme pravdu a karate opravdu funguje. “

Magazín Zlínský kraj 19. 9. 2020 – rozhovor od času 6:42

Seznam oceněných

Ing. Mgr. Monika Blešová – TJ Slavia Kroměříž z.s., oddíl karate
Miroslava Havalová – Divadelní soubor Zdeňka Štěpánka Napajedla
Radoslav Januš – Akademie Karate Valašské Meziříčí
Lenka Klepalová – Mažoretky Holešov
Pavel Křivák – Softballový klub Snails Kunovice
Jitka Macková – Folklorní soubor Vizovjánek
Rostislav Staněk – Letecko-modelářský klub Valašské Klobouky
Pavel Tomanec – TJ Nivnice, oddíl zápasu
Kateřina Vránová – Folklorní soubor Dolinečka Staré Město
Martin Vrzalík – Sbor dobrovolných hasičů Březůvky
Magdalena Zpěváková – Základní škola Uherský Ostroh, oddíl sportovní gymnastiky

 

Zdroj: Zlínský kraj