V Brně jsme získali 12 medailí na 2. kole KP a PT JSK ČSKe

Kroměřížský oddíl karate Goju Ryu TJ Slavia Kroměříž z.s. vyslal v sobotu 25. září svých šest závodníků na dva brněnské turnaje. Pod vedením svých trenérů Moniky Blešové a Ladislava Havla se závodníci účastnili 2. kola Krajského poháru v karate JSK ČSKe a 2. kola Jihomoravského poháru talentů JSK ČSKe 2021. V Poháru talentů soutěžili karatisté v pěti disciplínách: karate agility, kihon ido, kumite balloon, kata beginner a kumite beginner. Krajský pohár zahrnoval dvě pokročilé disciplíny a to kata (sestava proti imaginárnímu nepříteli) a kumite (zápas dvou karatistů).
Nejúspěšnějšími kroměřížským závodníky v Krajském poháru byla Markéta Hrušková a Ondřej Haša. Hrušková vyhrála v soutěži kata semifinále 3:0. Ve finále se rozhodla riskovat a předvést rozhodčím pokročilou mistrovskou kata. Risk se jí vyplatil a za stavu 2:1 vyhrála zlato v kategorii mladší žákyně 10-11 let. Druhou zlatou medaili získala Hrušková v kontaktním souboji kumite ml. žákyně BRH, kde nedala soupeřkám šanci a zvítězila ve všech zápasech. Ondřej Haša nastoupil v kategorii kata dorostenci. Z prvního kola postoupil s kata Kururunfa za stavu 3:0. Ve druhém kole zvolil Haša proti soupeři ze stylu Shotokan mistrovskou kata Seisan a výsledkem 3:0 postoupil do finále. Ve finále nedal Haša svému soupeři šanci a skvěle zacvičenou kata Suparinpei rozhodčí přesvědčil o své převaze. Ondřej Haša se tak stal vítězem kategorie a mohl se radovat ze zlaté medaile. Tomáš Vrbecký soutěžil v kategorii kata mladší žáci a kata starší žáci. V kata mladší žáci postoupil až do druhého kola, kde bohužel jeho slibný postup zastavil brněnský soupeř a Vrbecký se musel spokojit s pátou pozicí. Ve druhé kategorii starších žáků se Vrbeckému dařilo podstatně více. Do zápasů zvolil kata Saifa, Gekisaidai ich a Seisan, která mu v repasáži zajistila vítězství 3:0 a bronzovou medaili.
V Poháru Talentů závodili čtyři kroměřížští závodníci: Rozárie Cieslarová, Adéla Blumensteinová, Markéta Hrušková a Libor Babušík. Rozárie Cieslarová získala bronzovou medaili v kategorii Kata Beginner st. žákyně. Libor Babušík získal dvě pátá místa v disciplínách kumite Balloon a kumite Beginner starší žáci. Medailový úspěch zaznamenal v kategorii Kihon Ido st. žáci, kde získal bronz. Třemi bronzovými medailemi se mohla pochlubit Adéla Blumensteinová, která závodila teprve na svém druhém turnaji. Bronzové pozice obsadila ve všech třech disciplínách, kterých se účastnila: Kihon Ido, Karate Agility a Kumite Balloon st. žákyně. Závěr Poháru talentů ovládla v mladších žákyních Markéta Hrušková, která získala zlatou medaili v Kihon Ido, stříbrnou medaili v Kata Beginner a bronzovou medaili v Kumite Beginner. Hrušková se tak stala nejúspěšnější kroměřížskou závodnicí na tomto turnaji talentů.