Vánoční mini turnaj karate proběhl i letos

Aktuální epidemiologická situace v naší republice bohužel nepřeje amatérskému sportu a ani náš oddíl bohužel nemůže trénovat tak, jak by si představoval. Tréninky už druhý měsíc probíhají formou online tréninků. Dvakrát týdně si připravuje tréninky pro úplné začátečníky a mírně pokročilé karatisty trenérka Monika Blešová a dvakrát týdně se s trenérem Ladislavem Havlem setkávají na online tréninku pokročilí karatisté. Tato forma tréninku nikdy nenahradí běžný trénink v naší dojo, ale trenéři i žáci jsou vděční alespoň za tuto formu tréninku a možnost se společně vidět.

Na online trénincích se žákům spolu s paní trenérkou podařilo natrénovat základní techniky a kata Gekisaidai I. a Gekisaidai II. Následně se vyčkávalo, zda bude možné uspořáda tradiční Vánoční turnaj v karate. Štěstí se na nás usmálo a v úterý 15. prosince se žáci za přísných hygienických podmínek sešli po dlouhé době v tělocvičně, kde turnaj připravila paní trenérka Blešová spolu se svým asistentem Ondřejem Hašou. Podmínky pro cvičení byly dost omezující – cvičilo se v rouškách, ve skupině smělo být maximálně osm dětí, pobyt v tělocvičně byl omezen jen na 40 minut… Radost žáků z toho, že mohou být opět v dojo a vidět se s paní trenérkou a kamarády, však tato omezení vyvážila.

První skupina soutěžila v disciplíně Karate agility a Kihon Ido. Každý z žáků sbíral body a ten kdo získal počet bodů nejvyšší, zvítězil. Aby to bylo spravedlivé, rozdělili se děti ještě do dvou podskupin podle věku.

Agility a Kihon Ido st. žáci

 1. místo Adéla Blumensteinová
 2. místo Filip Pechtor
 3. místo Tomáš Šebestík

Agility a Kihon Ido ml. žáci

 1. místo Tadeáš Haša
 2. místo Vítek Komínek
 3. místo Eliška Hladíková
 4. místo Zbyněk Komínek

V další skupině soutěžili již pokročilejší žáci ze skupiny B v disciplíně Kata. Soutěž probíhala ve dvou kolech, kdy žáci za svůj výkon obdrželi určitý počet bodů (hodnotila se technika, postoje, dýchání, stabilita a celkový projev). Karatista s nejvyšší počtem bodů zvítězil.

Kata ml. žáci

 1. místo Rozárie Cieslarová
 2. místo Markéta Hrušková
 3. místo Tomáš Vrbecký
 4. místo Alex Knap
 5. místo Libor Babušík
 6. místo Mathias Francek

Závodníci si za své výkony odnesly krásné diplomy, medaile a věcné ceny, které pro ně paní trenérka nachystala. V závěru si ještě mladí karatisté zařádili na cvičebních pomůckách. 🙂

Velice nás mrzí, že náš Vánoční turnaj, který tradičně pojíme i s oddílovou vánoční besídkou nemohl proběhnout ve velkém formátu tak, jak jsme zvyklí. Buďme však rádi alespoň za toto milé setkání a doufejme, že se brzy budeme opět potkávat v naší krásné dojo, kde se budeme opět nořit do tajů studia karate.

Krásné Vánoce a mnoho štěstí v novém roce 2021!