Vybojovali jsme 16 medailí na 1. kole Národního poháru a Poháru talentů karate Goju Ryu v Hustopečích

Třetí dubnovou neděli se ve sportovní hale v Hustopečích konaly dva karatistické turnaje – Pohár talentů ČSKGr pro začátečníky a 1.kolo Národního poháru karate Goju Ryu, kterých se zúčastnilo také šestnáct závodníků z oddílu karate Goju Ryu TJ Slavia Kroměříž z.s..
V dopoledním bloku se v soutěži Poháru talentů utkali mezi sebou závodníci z dvanácti oddílů v pěti základních disciplínách. Pro stupně technické vyspělosti 9.kyu (bílý pás) a 8.kyu (bílo žlutý pás) jsou ustanoveny disciplíny Agility, Kihon Ido a Kumite Ballon.   V disciplíně Agility (soutěž v běhu přes překážkovou dráhu na čas s prvky karate) v kategorii ml.žáci 10-11 let vybojoval 1.místo Tadeáš Haša, 2.místo Dominik Laštůvka a 5.místo Felix Hrabal. V kategorii ml. žákyně 10-11 let získala 5.místo Jana Běhalová.  V disciplíně Kihon Ido (základní techniky karate v pohybu) v kategorii ml.žáci 10-11 let vyhrál 1.místo Dominik  Laštůvka  a 3.místo Felix  Hrabal . V disciplíně Kumite Ballon (předvedení předepsaných technik zápasu po dobu 30 s) si v kategorii ml.žáci 10-11 let vybojoval 2.místo Tadeáš Haša,  5.místo Felix Hrabal a druhé 5.místo David Skřipec. V kategorii ml.žákyně 10-11 let získala 3.místo Jana Běhalová.  V disciplíně Kata Beginner, která je určena pro děti se 7.kyu (žlutý pás) a kde musí závodník předvést svou technickou úroveň předvedením základní kata, vybojoval v kategorii st.žáci 12-13 let 1.místo Samuel Daněk, v kategorii ml.žáci 10-11 let získal 3.místo Jan Klimek a v kategorii ml.žákyně 10-11 let obsadila 5.místo Veronika Bryšková. V disciplíně Kumite Beginner, kdy proti sobě nastupují dva soupeři, kteří mají povolené jen některé kopy a údery a v časovém limitu musí předvést jejich správné technické provedení a taktiku, se mezi st.žáky prosadil Tomáš Šebestík který vybojoval 3.místo.
Odpolední blok byl vymezen pro soutěž 1.kola Národního poháru, na který se sjeli karatisti z šestnácti oddílů, aby bojovali o postup na MČR. V disciplíně kata, která představuje historicky danou sestavu obranných a útočných technik proti imaginárním protivníkům,  se kroměřížští karatisté umístili následovně: 2.místo – Tomáš Vrbecký (st.žáci 12-13 let),  2.místo – Markéta Hrušková (st.žákyně 12-13 let), 2.místo – Alex Knap (dorostenci 14-15 let), 3.místo – Hana Březovjáková (juniorky 16-17 let), 5.místo – Eliška Sklářová (ženy 16+ let), 1.místo v kategorii junioři 16-17 let a 2.místo v kategorii muži 16+ let  Igor Laštůvka. V disciplíně Kumite, kde proti sobě s chrániči na rukou a nohou bojují dva karatisté, obsadil Tomáš Vrbecký (st.žáci 12-13 let, -45kg) 3.místo.
Naši karatisté se tak mohli radovat z výhry šestnácti medailí a zisku cenných bodů do kvalifikačního žebříčku na listopadové mistrovství ČR v karate Goju Ryu.
Kompletní výsledky zde