Vybojovali jsme 17 medailí na 2. kole Národním poháru a Poháru talentů karate Goju Ryu v Prostějově

Karatisté z oddílu Karate Goju Ryu na TJ Slavia Kroměříž z.s. vyrazili spolu se svými trenéry na 2. kolo Národního poháru Českého svazu karate Goju Ryu a 2. kolo Poháru talentů Českého svazu karate Goju Ruy (ČSKGr). Turnaj měl jako obvykle dvě části. Dopoledního turnaje Poháru talentů se zúčastnili začínající karatisté držitelé bílého a bílo žlutého pásku (=obi).  Celkem se Poháru talentů účastnilo dvanáct oddílů, a sto tři závodníků, kteří měli celkově 247 startů. Kroměřížský oddíl reprezentovali Jan Kříž, Adam Jurtík, Felix Hrabal, David Skřipec a Dominik Laštůvka. Chlapci nastoupili do tří disciplín: Karate Agility (běh na čas přes překážky s prvky karate), Kihon Ido (základní techniky karate v pohybu) a Kumite Balloon (základní zápas kumite proti míči). Dominik Laštůvka získal v kategorii ml. žáci 10-11 let 3. místo v Kumite Balloon a 2. místo v Kihon Ido. Dvě pátá místa v Kihon Ido a Kumite Ballon ml. žáci 10-11 let obsadil Felix Hrabal. Další páté místo v Kumite Ballon ml. žáci 8-9 let získal Adam Jurtík. Medailově úspěšnější v Poháru talentů byly žluté pásy (7. kyu), jejichž disciplínami byly Kata Beginner a Kumite Beginner. Tyto dvě disciplíny mají oproti disciplínám Kata a Kumite na Národním poháru upravená pravidla pro začátečníky. Za kroměřížský oddíl karate soutěžili tito karatisté: Veronika Bryšková (ml. žákyně 10-11 let), Jan Klimek (ml. žáci 10-11 let), Samuel Daněk a Tomáš Šebestík (st. žáci 12-13 let) a Zuzana Hauková (st. žákyně 12-13 let). Veronika Bryšková obsadila v Kumite beginner 3. místo. Jan Klimek zazářil v obou svých disciplínách. V Kata beginner prošel jednotlivými koly bez ztráty praporku až do finále, kde získal krásné 2. místo. V Kumite beginner se situace opakovala a Klimek opět prošel jednotlivými koly až do finále, kde však o jeden praporek od rozhodčích v souboji prohrál a mohl se radovat ze zisku stříbrné medaile. Nejlepšího umístění dosáhl velmi talentovaný Samuel Daněk, který prošel bez ztráty praporku do finále a ve finále s kata Gekisaidai Ichi získal opět všechny praporky na svou stranu a mohl se radovat ze zlaté medaile. V Kumite Beginner přidal Daněk výsledkem 1:2 stříbrnou medaili. Tomáš Šebestík dostal možnost bojovat o bronz v repasáži. Bohužel na svého soupeře nestačil a obsadil konečné páté místo. Zuzana Hauková získala dvě medaile. Výsledkem 1:2 vybojovala stříbrnou medaili v Kata Beginner a zlatou medaili přidala v Kata Beginner. Kroměřížští karatisté tak v Poháru talentů získali devět cenných kovů a obsadili šesté místo v hodnocení klubů.

Turnaje pokročilých karatistů Národního poháru ČSKGr se zúčastnilo šest závodníků z Kroměříže. Hana Březovjáková (4. kyu) nastoupila v disciplíně Kata juniorky 16-17 let. V prvním kole cvičila kata Kururunfa. Na postup to bohužel nestačilo. Březovjáková však dostala v repasáži možnost bojovat o bronz a rozhodčím zacvičila kata Seisan. Rozhodčím se její projev kata, kdy se hodnotí mnoho aspektů jako je například technika nohou, technika rukou, dýchání, bojovnost, práce s hara, kime a mnoho dalšího, velmi líbil a dali to znát i na svém hodnocení. Březovjáková získala na svou stranu všechny praporky a mohla se radovat z bronzové medaile. Březovjáková spolu s Eliškou Sklářovou (5. kyu) nastoupila i v kategorii Kata ženy 16+ let. Děvčatům se však v této kategorii nepodařilo prosadit a obě obsadila shodně páté místo. Dalším kroměřížským medailistou se stal velice šikovný karatista Alex Knap (4. kyu), který se svou kata Schishochin získal v kategorii Kata dorostenci 14-15 let bronzovou medaili. Tomáš Vrbecký (4. kyu) v kategorii Kata st. žáci 12-13 let předvedl kata Sanseru a kroměřížskému oddílu vybojoval stříbrnou medaili. V další své disciplíně Kumite st. žáci 12-13 let -45kg vybojoval Vrbecký  bronzovou medaili. O velkou senzaci se postarala kroměřížská děvčata v disciplíně Kata starší žákyně 12-13 let. Markéta Hrušková (4. kyu) a Julie Zedníčková (5. kyu) porazily v jednotlivých kolech všechny své soupeřky.  Každá prošla svou stranou soutěžního „pavouka“ až do finále, kde nastoupily proti sobě. Rozhodčí tak před sebou měli těžkou volbu rozhodnout, která karatistka je lepší. Obě karatistky zvolily do finále kata Sanseru a obě ji zacvičily více než dobře, tudíž rozhodovaly detaily. Nakonec o jeden praporek vyhrála bojovnější Zedníčková, která se mohla radovat ze zlaté medaile a Hrušková z medaile stříbrné. Zedníčková ještě bojovala v disciplíně kumite -42kg, kde získala bronzovou medaili. Markéta Hrušková předvedla z kroměřížských „kumiťáků“ nejlepší výkon. Dokázala se probojovat z početně nejobsazenější kategorie Národního poháru až na medailové pozice a získat pro kroměřížský oddíl bronzovou medaili.

Kroměřížští karatisté se ziskem osmi medailí na Národním poháru umístili na čtvrtém místě v hodnocení klubů. V celkové statistice všech kategorií na turnaji (NP + PT) se se ziskem 524 bodů umístili na čtvrtém místě z patnácti zúčastněných oddílů a klubů z České a Slovenské republiky.