Získali jsme 27 medailí na 2. kole NP ČSKGR v Kroměříži

Kroměřížská sportovní hala TJ Slavia opět po roce hostila Národní pohár karate Goju Ryu. Na tento nominační turnaj se sjelo celkem čtrnáct oddílu z České a Slovenské republiky. Kroměřížský klub reprezentovalo celkem dvacet devět karatistů v kategoriích od nejmladších žáků až po muže a ženy. Slavnostního nástupu se účastnili i významní hosté. Za město Kroměříž přišel závodníky podpořit a popřát mnoho úspěchů pan místostarosta PhDr. Pavel Motyčka Ph.D. Za pořádající organizaci Českého svazu Karate Goju Ryu byl přítomen prezident svazu Ing. Jiří Boček, který přítomné závodníky svými slovy povzbudil v závodních výkonech a pozval je na květnové Mistrovství ČR do Brna.
V kategoriích pro začátečníky karate Agility (běh na čas přes překážky) a Kihon Ido (základní techniky v pohybu) se závodníci z Kroměříže umístili následovně: Lukáš Zezulka (3. místo Agility 5-8 let), Jakub Navrátil (1. místo Agility 9-11l et), Tomáš Jarka (1. místo Agility 12-15 let), Adam Raušer (1. místo Kihon Ido 5-8 let), Karolína Turková (2. místo Kihon Ido 9-11 let), Tomáš Jarka (Kihon Ido 12-15 let).
Následovala soutěž v kategorii Kata. Kata představuje sestavu technik proti imaginárnímu nepříteli. Rozhodčí hodnotí například technickou obtížnost, techniku, postoje, sílu, rychlost, správný rytmus, načasování a mnoho dalšího. Dalo by se říci, že kata je základním kamenem karate. Kroměřížským závodníkům se i v této disciplíně podařilo získat řadu cenných kovů. V kategorii žáků byli úspěšní: Adam Raušer (1. místo Kata ml. žáci 7-9 let), Igor Laštůvka (2. místo Kata žáci 10-11 let), Karolína Škrabalová (2. místo Kata žákyně 10-11 let). Velký úspěch zaznamenal kroměřížský tým karatistů v kategorii Kata st. žáci 12-13 let: Ondřej Haša (1. místo), Tomáš Jarka (2. místo), Libor Baštinec (3. místo), Jakub Škrabal (5. místo). Simona Miklíková startovala ve dvou kategoriích a v obou se umístila na medailových pozicích: 2. místo Kata dorostenky, 1. místo Kata juniorky. Dva zástupci Kroměříže startovali v kategorii Kata junioři a to konkrétně Martin Unger (2. místo) a Marek Ginter (2. místo). Ginter i Unger se rozhodli zkusit štěstí i v kategorii mužů, kde si v silné konkurenci rozhodně neztratili. Ginter získal 3. místo a Unger 5. místo. Velkým překvapením pro všechny přítomné byla kategorie Kata ženy, kde se po mnoha letech na závodním tatami předvedly kroměřížské trenérky Ing. Mgr. Monika Blešová a Ing. arch. Ivana Laštůvková. Obě závodnice si vedli velmi dobře a shodně obsadily bronzovou pozici.
Kroměřížský klub se začíná prosazovat i v disciplíně Kumite, která představuje zápas dvou jedinců. Tentokrát nebyla nouze o napínavé, místy až dramatické momenty. Závodníci si navzájem nic nedarovali a do všech akcí šli s velkou vervou. Velké poděkování za zdravotní dozor patří ČČK Kroměříž, který měl během zápasů kumite opravdu napilno v poskytování první pomoci závodníkům.
V kategorii Kumite ml. žáci si stříbrnou pozici vybojoval nadějný karatista Michal Vaněk. Jeho starší týmový kolega Tomáš Jarka se umístil na bronzové pozici v kategorii Kumite st. žáci -45kg. Tři kroměřížští závodníci startovali v kategorii Kumite st. žáci +45 kg. Nejúspěšnější byl Radek Horehleď, který se umístil na konečném třetím místě. Šimon Cícha obsadil páté místo a Jakub Škrabal sedmé místo. Další závodníky v kumite měl kroměřížský tým v juniorských kategoriích. Zde už jsou zápasy o něco „tvrdší“ než v žákovských kategoriích. Marek Ginter předvedl v Kumite junioři +68 kg svoji perfektní fyzickou připravenost a prošel bez zaváhání až do finále. Zde narazil na silnějšího soupeře a skončil na druhém místě. V kategorii Kumite juniorky BRH startovala Natálie Geislerová, která obsadila 3. místo. Zápasy kumite jednotlivců uzavřela kategorie Kumite ženy BRH, kde si velmi dobře vedly sestry Nikola a Michaela Kimmelovy. Úspěšnější byla Michaela, která obsadila konečnou třetí pozici. Závěr turnaje se nesl ve znamení soutěže kumite týmů. Tříčlenný kumite tým nastupuje v jednotlivých zápasech proti kumite týmu soupeře a výsledky jednotlivých zápasů se sčítají. Vítězí tým, který dosáhne lepšího výsledku. Kroměřížský kumite tým byl složený ze závodníků: Radek Horehleď, Michal Vaněk a Jakub Škrabal a podařilo se jim společně probojovat až do finále. Zde však podlehli silnějšímu týmu z Brna a nakonec se radovali se stříbrné medaile. Kroměřížský klub karate Goju Ryu získal celkem dvacet sedm medailí a nominoval se na Mistrovství ČR, které proběhne v brněnské hale Tesla v květnu.

Kroměřížský tým na 2. kole NP