Český svaz karate Goju Ryu pořádal 1. března 2020 první kolo Národního poháru ČSKGr a první kolo Poháru Talentů ČSKGr. Tohoto brněnského turnaje se účastnil rekordní počet závodníků z devatenácti klubů, kteří měli celkem 653 startů. Kroměřížský oddíl reprezentovalo třináct závodníků pod vedením trenérů Moniky Blešové a Ladislava Havla.
V dopolední části turnaje probíhal Pohár Talentů, kde startovalo pět závodníků z Kroměříže: Libor Babušík (8. kyu), Petra Němečková (8. kyu), Julie Zedníčková (9. kyu), Lucie Posoldová (9. kyu) a Julie Šmídová (9. kyu). Pro poslední tři jmenované závodnice se jednalo o úplně první závody karate a jejich hlavním úkolem bylo sbírat první zkušenosti na závodním tatami. Děvčata startovala pouze v kategoriích Karate Agility (KA), Kihon Ido (KI) a Kumite Balloon (KBa).
V disciplíně Karate Agility Ml. žákyně 8-9 let (9+7.kyu) závodily na překážkové dráze Jule Šmídová a Julie Zedníčková. Julie Zedníčková zaběhla šestý nejrychlejší čas. Lucie Posoldová zaběhla v Karate Agility Ml. žákyně 10-11 let (9+7.kyu) velmi dobrý čas a získala bronzovou medaili. V disciplíně Kihon Ido mladší žákyně 8-9 let se dařilo Julii Zedníčkové, která zasáhla do bojů o bronzovou medaili. Bohužel však na soupeřku nestačila a umístila se na krásném pátem místě. Stejným umístěním se mohl v disciplíne Kihon Ido mladší žáci 10-11 let pochlubit Libor Babušík, který ukázal, že na sobě za poslední rok zapracoval a prvními dvěma koly prošel bez ztráty praporku. Bohužel se mu v semifinále nezdařil postup do finále a dostal se do bojů o bronz, kde mu medaile unikla o jediný praporek. Nováčkem v této disciplíně byla i Lucie Posoldová, která prvními koly prošla stavem 3:0, 2:1 a 3:0. V semifinále však prohrála a v repasáži skončila na pátém místě. V disciplíně Kumite Balloon velmi překvapila Julie Zedníčková, která ukázala krásný pohyb po tatami, přesné techniky a časování. Soutěžním pavoukem díky tomu prošla bez ztráty praporku až do semifinále. Do finále se jí sice probojovat nepodařilo, ale všem ukázala, že o bronzovou medaili bude bojovat jako lvice. To se jí povedlo a díky výsledku 3:0 se mohla radovat ze své první bronzové medaile v karate. Co do počtu medailí byla nejúspěšnější závodnicí kroměřížská karatistka Petra Němečková, která získala tři medaile v těchto disciplínách (starší žákyně 12-13 let): 2. místo Karate Agility, 2. místo Kihon Ido a 2. místo v Kata Beginner.
Do odpolední pokročilé soutěže Národního poháru nastoupilo osm kroměřížská karatistů. Poprvé mezi pokročilé závodníky nastoupili Markéta Hrušková (7. kyu), Alex Knap (7. kyu) a Filip Posolda (7. kyu), kteří na turnaji sbírali hlavně nové zkušenosti a poznatky. V disciplíně Kata starší žákyně 12-13 let startovali dvě kroměřížské závodnice Hana Březovjáková (5. kyu) a Adéla Hrajnohová (5. kyu). Březovjáková prošla prvním kolem stavem 3:0. Ve druhém kole se jí bohužel nepodařil postup a dostala možnost bojovat o medaili v repasáži. První kolo repasáže vyhrála díky krásně zacvičené kata Seizan stavem 2:1. V boji o bronzovou medaili zacvičila pokročilou kata Kururunfa. Medaile jí však o jediný praporek unikla a Březovjáková se umístila na pátem místě. Adéla Hrajnohová na turnaji předvedla, že dorazila ve výborné formě. V prvním kole získala volný los, následně zvítězila 3:0 s kata Sanzeru a 2:1 s kata Saifa. Do finále nastoupila Hrajnohová proti velmi dobré závodnici ze Senice, která cvičila nejvyšší kata stylu Goju Ryu kata Suparinpei. Kroměřížská závodnice se rozhodla zacvičit kata Seizan. Do poslední chcíle nebylo jasné, která závodnice zvítězí, jelikož obě dvě zacvičili kata dynamicky a precizně. Rozhodčí rozhodli 2:1 pro Hrajnohovou a Hrajnohová se mohla radovat ze zasloužené zlaté medaile. Posledním kroměřížským závodníkem v disciplíně kata byl Ondřej Haša (3. kyu), který závodil v hojně obsazené kategorii dorostu. Kategorie staršího žactva a dorostu patří pro závodníky mezi nejnáročnější kategorie co do počtu a kvality soupeřů. Haša zvolil v prvním kole kata Seizan a postoupil na praporky 3:0. Ve druhém kole se rozhodl rozhodčím předvést kata Kururunfa, která je náročná na stabilitu, otočky a dynamiku. Haša v sestavě nezaváhal a opět od rozhodčích získal tři praporky a postup do dalšího kola. Ve třetím kole zvolil kroměřížský karatista kata Suparinpei proti soupeřově kata Sanzeru. Opět se zopakovalo stejné hodnocení a Haša postoupil do finále. Bohužel v semifinále si Haša přivodil úraz kolene, což jej velmi limitovalo v dalším cvičení. I přes silnou bolest se však rozhodl, že do finále proti soupeři z Hustopeče nastoupí. Ve finále zacvičil Haša kata Sanseru a získal krásnou stříbrnou medaili. Ve večerní části Národního poháru nastoupili v soutěži kumite dorostenci 14-15 let BRH Šimon Cícha (4. kyu) a Michal Vaněk (4. kyu). Ondřej Haša musel svoji účast v této disciplíně kvůli zmíněnému úrazu kolene zrušit. Zápasy kumite dorostenců byly pro diváky velmi atraktivní. Nebyla nouze o dramatické, vypjaté momenty a rozpory s uznáním úderů a kopů. Z kroměřížských závodníků se vedl lépe Šimon Cícha, který předvedl několik velmi pěkných kopů na hlavu a podařilo se mu zasáhnout do bojů o bronzovou medaili. Na soupeře však nestačil a musel se spokojit s pátým místem.